İletişim : 505 698 67 76

zeynelbozkale@gmail.com

BARKODLU KÜTÜPHANE OTOMASYON PROGRAMI

PANDA KÜTÜPHANE V7

Programı indirdikten sonra zip dosyası içindeki notları ve Yardım dosyasını okuyun. Sitede yer alan eğitim videolarını izleyebilirsiniz. Programın kullanımı ile ilgili sorularınızı zeynelbozkale@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Program BETA sürümdür. Geliştirilmesine ve hataların giderilmesine devam edilmektedir. Siz de program için tavsiyelerinizi bize bildirin.

 

ÖNEMLİ UYARI :  PROGRAMIN HENÜZ SERTİFİKASI OLMADIĞI İÇİN WİNDOWS GÜVENLİK UYARISI HATA VEREBİLİR. WİNDOWS DEFENDER VİRÜS VE TEHDİT KORUMASINI KAPALI HALE GETİRDİKTEN SONRA KURULUMU YAPABİLİRSİNİZ.

Zeynel BOZKALE
Akdağmadeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
TDE Öğretmeni

PANDA KÜTÜPHANE

KURULUM DOSYASI ve programla ilgili bilgi almak için zeynelbozkale@gmail.com adresine mail atınız
veya
0505 698 6776
numaralı telefonu arayıp isteyiniz...


Demo talebinde bulunmayınız. Program videolarını izleyebilirsiniz.

Tam sürüm kullanmak için kurulum sonrası kodu kopyalayıp kutuphanetakippro@gmail.com adresine gönderin.

KÜTÜPHANE OTOMASYON PROGRAMI KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU

kitap VERME işlemi

Barkodlu Kütüphane Otomasyon programında kitap alma barkod okuyucu ile ya da elle giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

SÜRE AYARLAMA

Kitap verme işleminde varsayılan değer 7 gündür. Siz ayarlar sekmesinden bu sayıyı artırabilir ya da azaltabilirsiniz.

İŞLEMİ İPTAL ETME

Kitap verme işleminde yanlışlık yaptığınızda işlemden vazgeçebilirsiniz. Kitap verme işlemi gerçekleştiyse Kitap İade alma sayfasından Okunmadan İadeyi işaretleyerek geri alabilirsiniz.

SMS Gönderme

Üyelerinize bilgilendirme amaçlı mesajlar gönderebilirsiniz. Günü gelen, günü geçen ya da iadesine 3 gün kalan üyelere hazır otomatik mesajlar gönderebilirsiniz.

KİTAP ALMA İŞLEMİ

Kitap alma işlemi için kitap barkod numarası ya da üye numarası ile seçme yapabilirsiniz.

ayarlar sekmesi

Ayarlar sekmesinden programı özelleştirebilirsiniz. Kurum adınızı logonuzu, sloganınızı ekleyerek rapor yazdırırken kurumsal çıktılar alabilirsiniz.

kullanıcı rolleri

Kullanıcılar sekmesinden yeni kullanıcılar belirleyebilir ve bu kullanıcıların erişebilecekleri alanları özelleştirebilirsiniz. Kullanıcılar sizin istemediğiniz yerlere erişim sağlayamaz.

veri yedekleme

Veri yedekleme işlemi yaparak verilerinizi güvenle saklayabilirsiniz. Olası hatalarda en yakın yedeklemeyi yeniden yükleyerek büyük kayıpların önüne geçebilirsiniz.

SATIN ALMA TERCİHİNİZİ SEÇİN

Barkodlu Kütüphane Otomasyon programında satın alma tercihinizi belirleyip istediğiniz paketi alabilirsiniz!

*Fiyatlara KDV dahildir.

MEB OKULLARINA ÖZEL KISA SÜRELİ KAMPANYA

MEB OKULLARINA ÖZEL

1499₺

3yıl

2299₺

5 yıl

----₺

SÜRESİZ

sık sorulan sorular

Barkodlu Kütüphane Otomasyon Programı için piyasada bulunan uygun ücretli herhangi bir barkod okuyucu işinizi çok rahat görecektir. 

Barkod okuyucular klavye mantığı ile çalıştığı için herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur. Bilgisayarınızın USB girişine taktığınız anda kullanmaya başlayabilirsiniz. Yalnız Barkod Okuyucunun ses seviyesini veya başka ayarları için kitapçığında yer alan kodları okutabilir ve ayar yapabilirsiniz. Kütüphane programı için ise herhangi bir ayara gerek yoktur.

Kurum adınıza açılmış BTK onaylı bir SMS paketi almış olmanız gerekir. Bunun için kurumsallaşmış firmalarla çalışmanız veri güvenliğiniz için önemlidir. Sizden istedikleri evrakları mail üzerinden SMS firmasına gönderdiğinizde size SMS tanımlayacaklardır. SMS firmasından alacağınız Kullanıcı Adı, Şifre, Orijinatör ve Kullanıcı No bilgilerini Barkodlu Kütüphane Otomasyon Programında Ayarlar sekmesinde yer alan SMS Ayarları bölümüne girdiğinizde SMS göndermeye hazırsınız demektir. 

Barkodlu Kütüphane Otomasyon Programında şimdilik 23 farklı rapor alma seçeneği bulunmaktadır. Raporları zenginleştirme çalışmaları devam etmektedir. Yıl içerisinde çok daha farklı özellikleri rapor halinde yazdırma imkanı olacaktır. Şu anda programımızda kitaplar, üyeler, yazarlar, kitap türleri, gün içinde kitap alan üyeler, gün içinde kitap getiren üyeler, seçili tarihler arasında kitap alan ya da kitap getiren üyeler, bireysel rapor, en çok okunan kitaplar, en çok okuyan sınıflar, sınıfların kitap okuma sayıları, en çok tercih edilen türler gibi birçok raporu alabilirsiniz.

Barkodlu Kütüphane Otomasyon Programında Microsoft SQL Database kullanılmıştır. Programla birlikte SQL LOCALDB paketi de bilgisayarınıza yüklenecek ve ilk kullanımda sizden bağlantı ayarları yapmanızı isteyecektir. Veri tabanı oluştuktan sonra Kullanıcı Adı ve Şifre ile programa giriş yapabileceksiniz.

Barkodlu Kütüphane Otomasyon Programında bireysel ve uzun bir çalışmanın sonucunda tüm ihtiyaçlara cevap verilerek yapılmıştır. Yapımı sırasında ücretli eklentiler kullanılmıştır. Şu an programın tanıtımının yapıldığı bu platforma da yıllık ücret ödenmektedir. Bu nedenle program ÜCRETLİDİR.

Programın kullanımı ile ilgili A’dan Z’ye tüm özelliklerini anlatan video çekimleri yapılmaktadır. Çekimler tamamlandığında Youtube ve dersistan.com üzerinden kullanıcıların hizmetine sunulacaktır. 

Barkodlu Kütüphane Otomasyon Programında Ayarlar sekmesinde yer alan güncellemeleri seçtiğinizde yeni güncel versiyon varsa indirip kullanabilirsiniz. İsterseniz yine ayarlar sekmesinden “Program Her Açıldığında Güncellemeleri Kontrol Et” seçeneğini aktif hale getirirseniz, program her açıldığında güncelleme varsa sizi bilgilendirecektir. 

Barkodlu Kütüphane Otomasyon Programında hem üye kartı çıkarmak hem de kitap üzerine yapıştırmak için etiket bastırma sihirbazı bulunmaktadır. Etiket yazdırma sihirbazında size neler yapmanız gerektiği adım adım anlatılmıştır. Yönergelere uyarak kitaplarınız için yapışkanlı etiket üzerine yazdırabileceğiniz şık ve kullanışlı çıktılar alabilirsiniz.

Ödeme yapıldıktan sonra kurum adınızın, logonuzun, varsa sloganınızın ve adresinizin olduğu maili zeynelbozkale@gmail.com adresine gönderdiğinizde programın ilgili kısımlarına gönderdiğiniz bilgiler eklenecek ve gün içerisinde size kurulum dosyası gönderilecektir. Kurulum için uzaktan yardıma ihtiyaç duyulması halinde yardım edilecektir. 

Kütüphane Otomasyon Programı Bireysel çalışmanın ürünüdür. İnternet üzerinde ücretli satılan diğer kütüphane yazılımları gibi kurumsal değildir. Bireysel ihtiyacın karşılanması için yazılmış,  çok fazla talep görmüştür. Programdaki hatalar ve eksiklikler kullanıcıların talepleri doğrultusunda güncellenmeye devam etmektedir. 

Barkodlu Kütüphane Otomasyon Programı

KULLANICI GÖRÜŞLERİ

Barkodlu Kütüphane Otomasyon Programını beğenerek kullanıyorum. Programda her ayrıntı düşünülmüş. Emeğiniz için teşekkür ederim.
A. KAYA
Öğretmen
Hocamızın eğitimhanede yer alan Kütüphane v3 programını da kullanmıştık. Gerçekten çok başarılı ve işlevsel bir programdı. Daha gelişmiş halini yaptığını duyunca tereddüt etmeden aldım ve çok memnunum.
HALİL T.
Öğretmen
Kütüphanemizde kullanmak için internetten program arayınca karşıma çıktı. İncelediğimde işte aradığım bu dedim. Şimdi büyük bir keyifle kullanıyoruz.
EMRAH G.
Müdür Yardımcısı
Tek kelimeyle ifade etmek istiyorum :"MUHTEŞEM".
Her detay düşünülmüş. Daha ne olabilir diyorum programı açtığımda yeni güncelleme var diyor. Yok artık diyorum. Hocam ellerinize sağlık.
YUSUF K.
Okul Müdürü